تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸  ساعت : ۱۷:۵۹
فرهنگ سازی و تامین زیرساخت های مورد نیاز برای ورود جمعیت استان به سن سالمندی ضروری است

فرهنگ سازی و تامین زیرساخت های مورد نیاز برای ورود جمعیت استان به سن سالمندی ضروری است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز تاکید کرد: بسیاری از زیرساخت های مورد نیاز و فرهنگ سازی ها باید به سمتی رود که بتواند نیاز استان برای ورود به سن سالمندی را تامین کند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، عیسی قبادی با بیان این مطلب در جلسه شورای سالمندان استان که در سالن شهدای البرز استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس آمار ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی البرز جمعیت استان بر اساس آخرین سرشماری انجام شده؛ دو میلیون و 712 هزار و 400 نفر است که از این میزان 9/8 درصد از جمعیت را قشر سالمند تشکیل می دهند.
وی افزود: خوشبختانه استان البرز به دلیل جوان بودن جامعه دیرتر از سایر استان های کشور به سن سالمندی ورود می کند اما نباید از این موضوع غافل ماند که برای ورود  این جمعیت به سن سالمندی باید تدابیر لازم اتخاذ شود.
این مسئول با اشاره به اینکه رشد و توسعه تکنولوژی و فضای سیاسی و اجتماعی موجب شده نقش خانواده کم رنگ شود، خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی ضروری است با فرهنگ سازی و تحکیم بنیان خانواده زیرساخت های لازم به منظور حمایت از این قشر از جامعه فراهم شده و با افزایش آگاهی های مردم در خصوص بهداشت و سلامت روان، گذر از این دوره زندگی نیز بر اساس اندیشه و آگاهی صورت پذیرد.
قبادی یادآور شد: از جمله اقدامات شایسته دولت پرداختن به موضوع سالمندان در برنامه سوم توسعه کشور بود که بر اساس آن اقدامات مناسبی در حوزه بهسازی معابر، تامین فضاهای مورد نیاز شهری و پیش بینی فضای سبز و پارکها و ... صورت گرفت اما باید به سرانه خدمات مورد نیاز سالمندان افزوده شود تا در آینده با معضلات متعدد مواجه نشویم. 
 

کد خبر : 15491

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : ۱۱۹

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :