تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸  ساعت : ۱۰:۵۲
دکتر سعید ناجی: جایگاه اصلی شوراها را در حوزه سیاسی و اجتماعی می بینیم. همایش شوراها و مسائل اجتماعی اجتماعی در  استان برگزار خواهد شد

دکتر سعید ناجی: جایگاه اصلی شوراها را در حوزه سیاسی و اجتماعی می بینیم. همایش شوراها و مسائل اجتماعی اجتماعی در استان برگزار خواهد شدنشست دکتر سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با اعضای شورای عالی استان برگزار شد. دکتر ناجی طی سخنانی در جمع اعضای شورای عالی استان، ضمن اظهار خرسندی از اینکه جمعی تلاشگر، خوشفکر و منسجم شوراها را اداره می کنند، تصریح کرد: کار شورا سخت و پیچیده است و جمع شدن افراد با نگاه های و خاستگاه های مختلف در کنار هم و رسیدن به نقطه نظرات مشترک در مسیر نفع عمومی، دشواری های خاص خود را دارد که لازم است مهارت های دستیابی به انسجام و تفاهم فکری در شورا تقویت گردد. وی افزود: نکته مهم دیگر متعهد ماندن به قول و قراری که با مردم داشته ایم. کانون رایی که اعضای شورا از مردم گرفته اند، اعتماد بوده و این اعتماد مردم برای منتخبین ایجاد تعهد می کند و مسؤولیت سنگینی بر دوش ایشان قرار می دهد. بنابر این بسیار مهم است که در مواجهه با موضوعات عمومی تر از نفع های جزئی و شخصی تر عبور کنیم. بسیاری از اصطکاک هایی که به وجود می آید، ناشی از همین است که منتخبین خود را متعهد به یک جمع یا گروه خاص می دانند و به منافع جمعی پاسخگو نیستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در ادامه سخنان خود تاکید کرد: امروز به خاطر وجود فضای مجازی، آثار عملکرد ما به طور طولانی مدت در دسترس نسل های امروز و آینده خواهد بود لذا باید به آنچه به عنوان اثر ما در روند توسعه منطقه و محیط جغرافیایی که ما متولی آن هستیم، باقی خواهد ماند توجه بیشتری داشته باشیم. تعهدی که داریم و ماندگاری اثر حضور ما در مسؤولیت ها ضرورت هوشیاری، دقت، بیطرفی و ترجیح نفع جمعی بر منافع فردی و گروهی را برجسته تر می سازد. توصیه به همه خدمتگذاران در مسولیت های مختلف و از جمله شوراها آن است که بیشترین بهره را از فرصت خدمتی که در اختیارشان قرار گرفته ببرند که حاصل آن ثمرات ماندگار و وجدان آرام برای انسان است.
دکتر ناجی در ادامه تصریح کرد: نکته مهم دیگر در خصوص شورای عالی استان، توجه به حوزه مسؤولیت و سطح و جایگاه آن است. لازم است اعضای شورا، ضمن تعهد به مسائل منطقه ای که از آن رای گرفته اند، تمرکز به مسائل در سطح استانی را نیز مد نظر قرار دهند. در این راستا همراهی و همگرایی اعضای شورای استان با مدیران استانی و برقراری تعامل مناسب با ایشان در نشست ها و گفت و شنودها امری ضروری است که موجب می شود سطح اشراف بالا به مسائل استان و تحلیل درست آن از شرایط روز، در تصویر منعکس شده از این شورا نزد مسؤولان استانی انعکاس یابد.  وی در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت نگارش و تنظیم برنامه ای جامع مبتنی بر مسائل و ظرفیت ها و قابلیت های موجود، افزود: این برنامه ریزی می تواند منجر به حل شدن یک تا دو مساله عمده و مهم استان تا پایان دوره کاری این شورا گردد که همین امر می تواند نمودی از توفیق ناشی از اشراف بر اوضاع عمومی و تعهد به اقتضائات زمانی از سوی شورا باشد. دکتر ناجی در ادامه تاکید کرد: کاستی ها در استان تازه تاسیس و جوان البرز زیاد است و نیاز است توجه ویژه به ترمیم و بازسازی زیرساخت های استان داشته باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در ادامه تصریح کرد: نگاه ما به شورا به عنوان پدیده ای اجتماعی است زیرا این نهاد طی فرایندی سیاسی و اجتماعی شکل گرفته است. لذا شأن شورا را فراتر از درگیری صرف با امور عمرانی که در گذشته رایج بود، می دانیم. نیازهای روز مردم فراتر از مباحث عمرانی بوده و در سطوح اجتماعی و روانی تعریف می شود و از تغییر رویکردهای غالب در مصوبات شورا و ورود آن به مسائل فرهنگی و آسیب های اجتماعی استقبال می کنیم. وی در خاتمه افزود: با پیگیری های اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری، برنامه ریزی برای برگزاری همایش شوراها و مسائل اجتماعی در استان در حال انجام است. هدف از برگزاری این همایش، شناخت شرایط موجود و دستیابی به انسجام فکری برای حل مشکلات در حوزه اجتماعی است که امید داریم به حرکتی گسترده در این حوزه تا هدفمند کردن اعتبارات و امکانات موجود و هماهنگی تمام توان و پتانسیل استان در مسیر حل مسائل اجتماعی منجر گردد.
در ابتدای این نشست، اعضای شورای عالی استان، ضمن تشکر از توجه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی به موضوع شوراها و برگزاری این نشست، در زمینه مسائل و مشکلات و چشم انداز موجود در استان در حوزه شرح وظایف و اختیارات شوراها نقطه نظرات خود را بیان نمودند.
 
 

کد خبر : 13625

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : ۱۳۷

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :